ECONOMIST
  Candidatul ideal

Te asteptam in echipa noastra daca ai:

  • Peste 2 ani experienta in domeniul financiar-contabil;
  • Studii superioare de specialitate;
  • Cunoastinte in reglementarile din domeniu;
  • Responsabilitate si acuratete;
  • Abilitati de comunicare si relationare cu furnizorii;
  • Abilitati de planificare si comunicare;
  • Cunostinte limba engleza
Descrierea jobului
  • Inregistreaza registrul de casa in lei si valuta;
  • Inregistreaza deconturile;
  • Contabilizeaza si inregistreaza facturile furnizorilor;
  • Efectueaza componente ale soldurilor conturilor si efectueaza reglari pe baza acestora;
  • Colaboreaza din punct de vedere informatic la intocmirea situatiilor financiare semestriale si anuale;
  • Intocmeste confirmarile de sold la inchiderea exercitiului, pentru clienti si furnizori interni / externi;
  • Colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile;
  • Tine legatura cu furnizorii interni / externi, in ceea ce priveste atributiile ce-i revin;
  • Preia si verifica seturile de documente din departamentele comerciale, intocmeste deconturile estimative si deconturile pentru deplasarile externe;
  • Introduce si verifica in programul de contabilitate inregistrarile documentelor efectuate de catre alte posturi.